هدف گذاری ، برنامه ریزی کسب و کار و تدوین استراتژی مدیریت

شما اینجا هستید:://هدف گذاری ، برنامه ریزی کسب و کار و تدوین استراتژی مدیریت
هدف گذاری ، برنامه ریزی کسب و کار و تدوین استراتژی مدیریت ۱۳۹۷-۲-۲۱ ۱۷:۲۴:۵۴ +۰۰:۰۰

هدف گذاری ، برنامه ریزی کسب و کار و تدوین استراتژی مدیریت

« یک هدف گذاری دقیق و مناسب ، سازمان را تا نیمه راه موفقیت در کسب وکار به پیش می برد »

هدف گذاری ، شالوده ی برنامه ریزی کسب و کار و تدوین استراتژی مدیریت یک بنگاه اقتصادی است. مدیران سازمان ها با هدف گذاری به کارها و امور خود جهت درست می دهند تا با استفاده بهینه از سرمایه ها و منابع موجود بتوانند با حفظ سهم بازار كسب شده از یک طرف و افزایش سهم بازار از طرف دیگر ، بقا و دوام سازمان خود را استحکام ببخشند.


اگر شما به یک شخص یک کمان و تیر بدهید و از او بخواهید که شلیک کند ، اولین واکنش وی یک پرسش خواهد بود  ” به چی ؟ “  وقتی هدفی وجود نداشته باشد ، دلیلی برای شلیک کردن نیست. حال اگر از او خواسته شود که به چشم یک حیوان شلیک کند شرایط کلاً تغییر می کند. حالا او یک هدف مشخص دارد. هدفی که مهارت او را به چالش می کشد ، چیزی که میزان موفقیت او را اندازه گیری می کند و دلیل تمام تلاش های او خواهد بود. این همه تغییر تنها با یک هدف گذاری ساده صورت می گیرد.


برنامه ریزی کسب و کار - استراتژی - استراتژی مدیریت - هدف گذاری

لزوم و اهمیت هدف گذاری سازمان ها و بنگاه های اقتصادی در این مثال به خوبی نشان داده شده. در این راستا تیم مشاوره مدیریت رسا با ارزیابی عملکرد در سال های گذشته و اندازه گیری میزان دستیابی به اهداف ، برای سال آینده بنگاه های اقتصادی هدف گذاری می کند تا بر پایه آن برنامه راهبردی و استراتژی مدیریت را تدوین نماید.
هر سازمان دارای شرایط ، امکانات ، منابع ، مهارتها و فرصتهای گوناگونی است و مدیر آن سازمان می بایست بر پایه آنها هدف گذاری و برنامه ریزی نماید تا بدین طریق بتواند حس موفقیت در سازمان تحت هدایت خود ایجاد نماید.

« یک برنامه جامع راهبردی علاوه بر نقشه راه سازمان ، کارهای آینده را پیش پای ما قرار می دهد 

برنامه ریزی کسب و کار

برنامه جامع راهبردی ، نقشه راه کسب و کار یک بنگاه اقتصادی به حساب می آید. برنامه راهبردی هر سازمان بر پایه هدف گذاری صورت گرفته ، تدوین می گردد. از همین رو نقش برنامه راهبردی در کسب موفقیت یک شرکت بسیار کلیدی و حائز اهمیت. برنامه ریزی کسب و کار و اجرا بعنوان دو عنصر مکمل در پیشبرد اهداف سازمانی عمل می کنند. حاصل یک اجرای قوی اما فاقد برنامه ریزی کامل و دقیق ، چیزی جز شکست نخواهد بود و برنامه ی بدون اجرای قوی نیز ثمری نخواهد داشت. مدیران موفق همواره به دلیل درگیر بودن در امور اجرایی از خدمات مشاوران مدیریت استفاده می کنند تا از تخصص آنها در برنامه ریزی کسب و کار جهت اجرا و کسب موفقیت نهایت بهره را ببرند.

برنامه ریزی کسب و کار - استراتژی - استراتژی مدیریت - هدف گذاری

در این ارتباط تیم مشاوره مدیریت رسا برای ارائه یک برنامه جامع و بی نقص ابتدا در خصوص موارد زیر مطالعات لازم را انجام می دهد:

 • ارزیابی عملکرد در گذشته ، میزان دستیابی به اهداف
 • عوامل عدم تحقق کسب و کار دلخواه
 • امکانات ، منابع و ظرفیت های موجود
 • محدودیت های پیش رو در سازمان
 • نقاط قوت و ضعف ، فرصتها و تهدیدها
برنامه ریزی کسب و کار - استراتژی - استراتژی مدیریت - هدف گذاری

پس از انجام مطالعات لازم و بررسی های کلیه جوانب با توجه به هدف گذاری صورت گرفته برنامه راهبردی را تهیه و ارائه می نماید. در برنامه راهبردی ، استراتژی های گوناگونی برای بهبود کسب و کار توسط تیم تخصصی برنامه ریزی مشاوره مدیریت رسا تدوین می گردد و برای کسب نتایج دلخواه و خروجی مطلوب برنامه های عملیاتی ارائه می گردد و اهداف مشخص مورد توجه ویژه قرار داده می شود. مواردی که در برنامه راهبردی مد نظر قرار خواهد گرفت :

 • تارگت گذاری فروش و تهیه جداول بازاریابی و فروش
 • دسته بندی گروه کالاها و خدمات
 • دسته بندی و تعریف بازارها ؛ داخلی و خارجی
 • بازاریابی هدفمند و تمرکز بر روی بازارهای واقعی
 • برنامه ریزی نیروی انسانی ؛ تارگت و ارزیابی
 • وفادارسازی مشتریان و ایجاد بازار تقاضای ثابت
 • سیاست گذاری قیمت و فروش محصولات با قیمت واقعی
 • بازرگانی ؛ تدارکات و پشتیبانی تولید و بازاریابی و فروش
 • امکانات تولید ؛ تولید کالاهای شاخص و منحصر بفرد

« استراتژی مدیریت روش اتخاذ تصمیمات صحیح برای رسیدن به آینده مورد نظر است »

02126769603

تماس با ما

تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از صدر، کوچه سیمیاری، پلاک 6

تلفن: 02126769603 - 02122242997