تماس با ما

تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از صدر، کوچه سیمیاری، پلاک 6

تلفن : 02126769603 - 02122242997

ظاهر و نشانه های فروشندگان حرفه ای

ظاهر و نشانه های فروشندگان حرفه ای

ظاهر و نشانه های فروشندگان حرفه ای

در این مقاله می خواهم درباره ظاهر و نشانه های فروشندگان حرفه ای یعنی آنچه مشتری از شما می بیند، می شنود و حس می کند صحبت کنم.شاید به نظر شما این مبحث پیش پا افتاده به نظر بیایید. اما فروش های بسیار زیادی از دست می رود، نه به آن دلیل که فروشنده به مشتری توجه  نکرده و یا از محصولش ناآگاه بوده است؛ بلکه به دلیل تصویرغلطی که ظاهر فروشنده  و به مشتری ارائه کرده است.

 

ظاهر فروشنده: رسمی لباس بپوشید!

شاید با خود بگویید که این معیار تفاوت زیادی ایجاد نخواهد کرد. اما من به شما پیشنهاد می کنم که امتحان کنید. به مدت یک ماه، لباس رسمی بپوشید. بدون شک متوجه می شوید که مشتریان، مخاطبان و حتی همکاران شما احترام بیشتری به شما می گذارند و خدمات و پیشنهادات شما را بیشتر می پذیرند. وقتی برای بار اول با کسی روبه رو می شویم اغلب بخش عمده ای از قضاوت ما بر اساس نحوه لباس پوشیدن طرف مقابلمان است. فروشندگان ممتاز می دانند که ظاهر آنها باید گویای اعتماد باشد. به افراد موفق و مورد اعتماد در اطراف خود دقت کنید!

 • کت رسمی: نشان دهنده مقام بالاست و اعتبار را افزایش می دهد.
 • سر وضع مناسب و کفش های تمیز و واکس خورده و رسمی توجه شما به جزییات و منظم بودنتان را نشان می دهد.
 • موی تمیز و آراسته اعتماد را جلب می کند.
 • کمترین زیورآلات ، بدون سوراخ کردن بدن!
 • نجویدن آدامس یا هر چیز دیگری در دهان.

ظاهر فروشنده

 

درست دست بدهید:

دست دادن شما چیزهای زیادی درباره اینکه چه میزان اعتماد به نفس و انرژی دارید نشان می دهد. دست دادن محکم اما نه بیش از حد محکم به شما کمک می کند ارتباط موثرتری با مخاطبان و مشتریانتان برقرار کنید.هنگام دست دادن آرنج خود را کمی خم کنید تا به کاهش فاصله شما و مشتری کمک کند و همچنین کف دست خود را کمی به سمت بالا بچرخانید که نشان دهنده صداقت و قابل اعتماد بودن است. دقت کنید هنگام دست دادن برقراری تماس چشمی و لبخند را فراموش نکنید.

nie7eymia

لحن صحبت فروشندگان ماهر:

لحن شما چیزهای زیادی درباره شما می گوید. به دیگران می گوید که آیا کاری که می کنید را دوست دارید؟ اعتماد به نفس دارید یا خیر؟ دلسوز هستید یا خیر؟ و… اگر درباره چیزی که می فروشید و شرکتی که در آن هستید مشتاق باشد مشتریان هم شوق پیدا می کنند و به جای دیگری نمی روند. مردم بیشتر بر اساس باور و اعتقاد شما به محصولات و خدماتتان خرید می کنند تا بر اساس اطلاعاتی که می دهید. به همین دلیل مهم است که به آنچه می فروشید با همه وجود ایمان داشته باشید.
لحن شما شامل زیر و بمی صدا و آهنگ و تلفط واضح و طرز بیان شماست.
تمرین، ضبط و انتقاد از آهنگ صدایتان به شما کمک می کند لحن و فروش خود را بهبود بدهید.

photo_2016-11-05_03-36-24

 

حتما بخوانید:

درسهایی از بازاریابی قسمت اول

درسهایی از بازاریابی قسمت دوم

به طور کلی در فروش ظاهر، لحن و رفتار فروشنده بسیار مهم و تاثر گذار است و می توان یک مشتر ی بالقوه را به سادگی تبدیل به بالفعل کرد. برعکس این مورد نیز صادق است. بعضا مشاهده شده که مشتری مستعد خرید به دلیلی نامعلوم از رقیب ما خرید خود را انجام میدهد.
در مقالات بعدی به ریز جزییات لحن و ظاهر فروشنده بیشتر و دقیق تر می پردازیم.

توسط |آبان ۱۵ام, ۱۳۹۵|بازاریابی و فروش, مقالات مدیریت|2 نظر

درباره نویسنده :

کارشناس اقتصاد ، مشاور در زمینه مدیریت و افزایش فروش بنگاههای اقتصادی ، نویسنده مجلات برتر موفقیت

2 نظر

 1. محمد ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ در۴:۳۱ ب.ظ- پاسخ

  عالی

  • بیتا جیحون ۱۳۹۵-۰۸-۱۷ در۱۱:۵۰ ق.ظ- پاسخ

   خیلی ممنون

ارسال نظر